Vanuit Fort Uitermeer maak je een mooie ommetje door de polder. Zorg voor waterdichte schoenen, de route loopt deels over een onverhard pad door de weilanden.
Stelling van Amsterdam
De route start bij Fort Uitermeer, onderdeel van de Stelling van Amsterdam. Op deze locatie werd in 1589 al een schans aangelegd voor de verdediging van Weesp. In 1845 werd de toen vervallen schans omgebouwd naar een verstevigd fort. Na de Tweede Wereldoorlog zijn enkele vestingdelen gesloopt, alleen het torenfort en enkele voormalige munitiemagazijnen bleven over. Verderop kom je langs Paviljoen Uit en Meer, een gezellige en mooie locatie voor een drankje en gebakje.
Vecht
De 's-Gravelandsevaart werd gegraven in 1634, over deze waterloop werden rijke Amsterdamse kooplui naar hun buitenplaatsen in ’t Gooi vervoerd. Vanaf de andere kant werd er turf naar Amsterdam verscheept. Langs de vaart is het mooi wandelen langs rietkragen. Vervolgens loop je de weidse polders in. Je wandelt tussen weilanden waar veel wilde bloemen groeien. Een prachtig rustig plekje. De laatste meters loop je langs de Vecht, in de verte zie je Fort Uitermeer.
Foto verdwenen? Lees alles over de vernieuwde copyright richtlijnen
Je kunt waarschijnlijk niet wachten om te starten met je tocht, maar je moet eerst nog naar het startpunt van de route toe. Klik hieronder op de button om je route naar het startpunt te plannen.
Hieronder vind je verschillende pauzesuggesties die je tijdens je route kan bezoeken. Deze zijn onderverdeeld in verschillende categorieën, zodat het makkelijk is voor jou om te kiezen.
Lees hieronder de ervaringen van anderen. Zo kom je erachter welke score de route heeft gekregen en kun jij beslissen of deze route wat voor je is. Veel plezier!
Treinen, hoogspanningskabels en-masten tussen het Naardermeer en de Vecht. Prachtige lijnen in dat landschap. Waar cultuur en natuur elkaar ontmoeten.
Startpunt onduidelijk.
Beste wandelaar, in de beschrijving wordt al aangegeven dat je waterdichte schoenen nodig hebt. Een toevoeging is hier wel op zijn plaats. Het moeten hoge waterdichte schoenen zijn. Anders houd je het niet droog. De route is overigens absoluut de moeite waard om te lopen. Stop met regelmaat om de omgeving te bekijken. Op een deel van de route kun je dit beter niet doen wanneer je wandelt omdat de kans bestaat dan dan zelfs de hoge schoenen je niet redden van natte voeten. Geniet! Peter
Ook je ervaring delen? Log in of registreer je voor een gratis account.
Toon QR Embed deze pagina </>
Wandelroute 930939 | Toegevoegd op 9-8-2018 | Laatst gewijzigd op 26-8-2021
Met al meer dan 2.500.000 downloads is onze app erg populair. Download de app vandaag nog in een van de stores.