Diever is een mooi oud dorpje dat zich goed te voet laat verkennen. In het buitengebied wandel je door de bossen van het Drents-Friese Wold en kom je meer te weten over het Shakespeare-theater.
Diever
Geniet bij Landhotel & Restaurant Diever van een koffie, voordat je naar Hunebed D52 loopt. Vervolgens wandel je over een autoluw weggetje op je gemak naar Diever, onderweg passeer je enkele fraaie rietgedekte boerderijen. De Brink in Diever is mooi bewaard gebleven, je krijgt hier nog een blik op het Drenthe van vroeger. Je ziet o.a. het uit 1604 daterende Schultehuis. De Sint-Pancratiuskerk wordt als een van de mooiste kerken in Drenthe beschouwd.
Shakespeare
Vanaf de Brink zie je regelmatig informatieborden over de historie van het Shakespeare-theater, over de acteurs die hier hebben opgetreden en over de toneelstukken die sinds 1946 zijn opgevoerd. Dat maakt je wandeling door het mooie landschap extra interessant! In het TIP aan de Bosweg is een expositie ingericht met o.a. toneelkostuums. Aan de Hezenes kom je langs het Shakespeare-theater zelf. Door de bossen loop je terug naar Landhotel & Restaurant Diever.
Foto verdwenen? Lees alles over de vernieuwde copyright richtlijnen
Je kunt waarschijnlijk niet wachten om te starten met je tocht, maar je moet eerst nog naar het startpunt van de route toe. Klik hieronder op de button om je route naar het startpunt te plannen.
Hieronder vind je verschillende pauzesuggesties die je tijdens je route kan bezoeken. Deze zijn onderverdeeld in verschillende categorieën, zodat het makkelijk is voor jou om te kiezen.
Lees hieronder de ervaringen van anderen. Zo kom je erachter welke score de route heeft gekregen en kun jij beslissen of deze route wat voor je is. Veel plezier!
Fijne route, met van alles wat.
Dorpje was leuk. Natuur wat minder
Wel veel muggen in het bos
Slecht
Leuke route. Prima te doen met kinderen en ik denk zelfs met kinderwagen (met grote banden ivm zandpad). Enige minpuntje is het feit dat de wandeling deels kruist met ATB paden waar je dus even voorzichtiger moet zijn. Hier verder weinig last van gehad. Parkeren wil overigens ook gemakkelijker in het centrum van het dorp. Ruime parkeerplaats aanwezig en dan kan je vanuit daar ook de wandeling starten.
Ook je ervaring delen? Log in of registreer je voor een gratis account.
Toon QR Embed deze pagina </>
Wandelroute 877020 | Toegevoegd op 4-7-2018 | Laatst gewijzigd op 16-7-2018
Met al meer dan 2.500.000 downloads is onze app erg populair. Download de app vandaag nog in een van de stores.