Een must voor geschiedenisliefhebbers met het Zuiderzeemuseum, het leuke Flessenscheepjes Museum, het mooie Enkhuizen en oude Friese dorpjes als Hoogkarspel!
Musea Enkhuizen
Je rijdt naar het mooie Enkhuizen met het Zuiderzeemuseum, waar je de geschiedenis van de Zuiderzee en de dorpjes zelf kunt beleven in het openluchtmuseum. Vlakbij ligt het Flessenscheepjes Museum, minder bekend maar erg leuk. Het bevat ‘s werelds meest omvangrijke collectie flessenscheepjes, onder andere uit de vroege zeilvaart en de V.O.C.-tijd.
Stolpboerderijen
Je fietst langs de Oude Haven en rijdt dan Enkhuizen uit via stadspoort de Koepoort, een vrijstaand monument uit 1649. Langs het Markermeer fiets je naar Hem en Venhuizen, twee aan elkaar gegroeide dorpjes waar je eeuwenoude stolpboerderijen ziet. In Venhuizen passeer je ook het voormalige raadhuis uit de achttiende eeuw. Ook in de oude dorpjes Hoogkarspel en Grootebroek zie je Friese stolpboerderijen. Ze verraden dat deze regio in de middeleeuwen lange tijd tot het Friese grondgebied behoorde.
Foto verdwenen? Lees alles over de vernieuwde copyright richtlijnen
Je kunt waarschijnlijk niet wachten om te starten met je tocht, maar je moet eerst nog naar het startpunt van de route toe. Klik hieronder op de button om je route naar het startpunt te plannen.
Hieronder vind je verschillende pauzesuggesties die je tijdens je route kan bezoeken. Deze zijn onderverdeeld in verschillende categorieën, zodat het makkelijk is voor jou om te kiezen.
Lees hieronder de ervaringen van anderen. Zo kom je erachter welke score de route heeft gekregen en kun jij beslissen of deze route wat voor je is. Veel plezier!
Er zijn nog geen ervaringen toegevoegd aan deze route, wees de eerste die zijn ervaring deelt!
Ook je ervaring delen? Log in of registreer je voor een gratis account.
Toon QR Embed deze pagina </>
Fietsroute 759961 | Toegevoegd op 25-1-2018 | Laatst gewijzigd op 6-2-2019
Met al meer dan 2.500.000 downloads is onze app erg populair. Download de app vandaag nog in een van de stores.