Heerlijk toeren door de Veluwse bossen, langs bijzondere historische plekjes. Wat is Nederland toch mooi!
Kopermolen
Al snel langs een mooi plekje: de Kopermolen, een bovenslag watermolen die maalt op de Klaarbeek. Dit is ook een papiermolen. Vermoedelijk dateert hij uit de achttiende eeuw. Voor 1745 werd er met de molen papier gemalen, daarna werd de molen als kopermolen ingezet, voor het beslaan van scheepsrompen en muntplaatjes.
Verscholen Dorp
Via Epe rijd je de Nunspeetse bossen in richting Vierhouten. Met een beetje geluk zie je misschien nog wel een ree de bossen inschieten! Vlak boven het dorp kom je langs het Monument Doodgeschoten Joden bij het Verscholen Dorp, een schuilplaats voor joden tijdens de Tweede Wereldoorlog. In kleine hutjes – waarvan enkele zijn gereconstrueerd – werden hier tientallen joden verborgen, maar uiteindelijk is het dorp toch ontdekt. Via het Elspeeter bos rijd je weer terug naar Emst.
Foto verdwenen? Lees alles over de vernieuwde copyright richtlijnen
Je kunt waarschijnlijk niet wachten om te starten met je tocht, maar je moet eerst nog naar het startpunt van de route toe. Klik hieronder op de button om je route naar het startpunt te plannen.
Hieronder vind je verschillende pauzesuggesties die je tijdens je route kan bezoeken. Deze zijn onderverdeeld in verschillende categorieën, zodat het makkelijk is voor jou om te kiezen.
Lees hieronder de ervaringen van anderen. Zo kom je erachter welke score de route heeft gekregen en kun jij beslissen of deze route wat voor je is. Veel plezier!
Weinig historisch gezien
Sla even af naar de verstolen hutjes. Bij 4 houten rechts en dan bordjes ervan volgen.
Ook je ervaring delen? Log in of registreer je voor een gratis account.
Toon QR Embed deze pagina </>
Fietsroute 758724 | Toegevoegd op 18-1-2018 | Laatst gewijzigd op 24-5-2021
Met al meer dan 2.500.000 downloads is onze app erg populair. Download de app vandaag nog in een van de stores.