Een prachtige route langs het water en de beroemde molens van Kinderdijk. Schepen kijken, genieten van dat oer-Hollandse landschap van molens en polders: vandaag wordt een mooie dag!
Pittoresk Alblasserdam
Je route gaat van start bij De Heeren van Ambacht, waar je gezellig een kop koffie kunt drinken voor je op pad gaat. De dag staat in het teken van molens, maar allereerst fiets je naar Alblasserdam en het ‘drierivierenpunt’ bij Zwijndrecht. Hier komen de rivieren Noord, Oude Maas en Beneden-Merwede samen. Het is het drukst bevaren punt van Nederland, je kunt er dus tal van (vracht)schepen langs zien komen!
Kinderdijk
Daarna ontdek je de Kinderdijkse Molens, negentien poldermolens die twee molengangen vormen. Ze werden in de achttiende eeuw gebouwd om de afwatering van de Alblasserwaard te verbeteren en staan inmiddels op Werelderfgoedlijst. Je kijkt er uit over de Hooge Boezem van de Overwaard, een van de polders die door de molens bemalen wordt. Een prachtige route langs het water van de Alblas leidt je nog naar de Kooijwijkse Molen, een poldermolen uit 1866.
Foto verdwenen? Lees alles over de vernieuwde copyright richtlijnen
Je kunt waarschijnlijk niet wachten om te starten met je tocht, maar je moet eerst nog naar het startpunt van de route toe. Klik hieronder op de button om je route naar het startpunt te plannen.
Hieronder vind je verschillende pauzesuggesties die je tijdens je route kan bezoeken. Deze zijn onderverdeeld in verschillende categorieën, zodat het makkelijk is voor jou om te kiezen.
Lees hieronder de ervaringen van anderen. Zo kom je erachter welke score de route heeft gekregen en kun jij beslissen of deze route wat voor je is. Veel plezier!
Er zijn nog geen ervaringen toegevoegd aan deze route, wees de eerste die zijn ervaring deelt!
Ook je ervaring delen? Log in of registreer je voor een gratis account.
Toon QR Embed deze pagina </>
Fietsroute 561361 | Toegevoegd op 23-3-2017 | Laatst gewijzigd op 28-12-2022
Met al meer dan 2.500.000 downloads is onze app erg populair. Download de app vandaag nog in een van de stores.