In Zuid-Limburg gaat je fietsershart sneller kloppen. En niet alleen vanwege de heuveltjes! Je vindt er prachtige panorama’s en een karakteristieke cultuurhistorie.
Pittoresk Eijsden
De eerste bezienswaardigheid op je route is Kasteel Oost, dat vlakbij de Maas ligt. Van de oorspronkelijke dertiende-eeuwse woontoren zijn nog enkele delen in het huidige landhuis terug te vinden. Verderop wacht je nog meer karakteristieke Limburgse cultuurhistorie als je door het beschermd dorpsgezicht van Eijsden fietst. Je ziet hier monumentale herenhuizen, de oude Maaskade en Kasteel Eijsden, een lusthof uit 1636.
Mooi Maastricht
Nadat je de Maas overgestoken bent, rij je door het lichtglooiende Haspengouw. In deze landstreek vind je fruitgaarden en akkerlanden. En een ongekende rust. Tijdens het fietsen steek je een aantal keer de Belgische taalgrens over die dit gebied doorkruist. Verderop rij je door het oude stadshart van Maastricht. Je kunt hier fietsen, maar lopend met de fiets aan de hand geniet je beter van al die monumentale bezienswaardigheden. Wat is Maastricht toch mooi!
Foto verdwenen? Lees alles over de vernieuwde copyright richtlijnen
Je kunt waarschijnlijk niet wachten om te starten met je tocht, maar je moet eerst nog naar het startpunt van de route toe. Klik hieronder op de button om je route naar het startpunt te plannen.
Hieronder vind je verschillende pauzesuggesties die je tijdens je route kan bezoeken. Deze zijn onderverdeeld in verschillende categorieën, zodat het makkelijk is voor jou om te kiezen.
Lees hieronder de ervaringen van anderen. Zo kom je erachter welke score de route heeft gekregen en kun jij beslissen of deze route wat voor je is. Veel plezier!
Vanuit Eijsden tot aan knooppunt 438 is de route niet bijzonder. Het enige leuke is het redelijk pittige stijgen en dalen. De omgeving oogt grauw en kleurloos. vanaf knooppunt 438 wordt het echter een prachtige omgeving, echt de moeite waard! Halverwege naar het volgende knooppunt vind je een soort kanocentrum, waar je iets kunt eten en gelukkig ook je accu kunt opladen. Je hebt dan 2/3 van de route erop zitten en bent nog nergens een restaurantje tegen gekomen, echt jammer. Positief: de uitstekende bewegwijzering, die krijgt 5 sterren.
Mooie natuur maar slecht onderhouden wegen waardoor je na regenval de gaten in het wegdek niet meer terug ziet
De stem navigatie vond ik niet duidelijk met afslaan van paden en straten. Vooral in België.
Ook je ervaring delen? Log in of registreer je voor een gratis account.
Toon QR Embed deze pagina </>
Fietsroute 554252 | Toegevoegd op 1-3-2017 | Laatst gewijzigd op 26-4-2022
Met al meer dan 2.500.000 downloads is onze app erg populair. Download de app vandaag nog in een van de stores.