Bussum, Vreeland en Nederhorst den Berg

5390x bekeken24x als favoriet gemarkeerd
De Nieuwe Hollandse Waterlinie speelde een belangrijke rol in de Nederlandse geschiedenis als verdedigingslijn. De Nieuwe Hollandse Waterlinie werd in de achttiende eeuw aangelegd en verving de Hollandse Waterlinie, die dateert van het einde van de zeventiende eeuw. De nieuwe linie en strekte zich 85 kilometer lang uit vanaf een eiland in de Zuiderzee tot aan de Biesbosch. Tot de verdedigingslinie behoorden 46 forten en de vestingsteden Muiden, Weesp, Naarden, Gorinchem en Woudrichem. Door middel van een ingenieus systeem kon de hoogte van het water in bepaalde gebieden bij de waterlinie gereguleerd worden, zodat doorgang onmogelijk werd voor schepen en mannen te voet of te paard. Op de plekken waar inundatie niet mogelijk was, of waar wegen aangelegd waren, werden massieve forten gebouwd. Doordat deze forten werden ontwikkeld om optimaal de omgeving te kunnen verdedigen, zijn de meeste vestingwerken uniek. De bouw van de waterlinie werd in 1815 gepland en was pas in 1870 voltooid; de aanleg heeft dus enkele decennia geduurd! De waterlinie is ingezet tijdens de Frans-Duitse Oorlog en tijdens de Eerst een Tweede Wereldoorlog. Fort Werk IV is één van de verdedigende stellingen die deel uitmaakt van de Hollandse Waterlinie.Het werk werd gebouwd tussen 1868 en 1870. Het is het grootste en belangrijkste van een reeks van vijf werken die om Bussum heen liggen en kon 100 manschappen huisvesten. Het fort heeft drie gemetselde gebouwen: twee bomvrije en een portgene. Omdat het fort niet permanent bezet was, stond er ook een opzichtershuis. Deze oorspronkelijke woning werd in 1942 gesloopt, maar werd in 2003 herbouwd. Achter het fort staat een artillerieopslag, waar tegenwoordig workshops gegeven worden. Bij Profile Platje in Bussum ligt het begin- en eindpunt van de route. Voor je vertrekt, kun je je fiets nog even grondig laten controleren bij de fietsspecialist. Je kunt er onder andere je banden op laten pompen, de remmen af laten stellen, de ketting laten smeren of je verlichting laten repareren, zodat je ontspannen van je tocht kunt genieten. Neem je fietsvoordeelpas mee, want hiermee krijg je 10 euro korting op een onderhoudsbeurt of reparaties.


... M


39,20 KM


2:18 U


691 Kcal

Downloaden

Embed

Fitness

Mobile

Aangeboden door

Toegevoegd op 4-6-2013Laatst gewijzigd op 11-1-2018
Meer routes van route.nl
vind je hier!

Routebeschrijving

#BeschrijvingAfstandTijd
Profile Platje0.00 km0:00
Blijf 87 m op T.B. Huurmanlaan0.09 km0:00
Ga linksaf en volg deze weg 368 m0.45 km0:01
Ga linksaf en volg deze weg 26 m0.48 km0:01
Ga rechtsaf en volg deze weg 311 m0.79 km0:02
Ga rechtsaf en volg deze weg 19 m0.81 km0:02
Ga een flauwe bocht linksaf en volg deze weg 67 m0.87 km0:02
Ga een flauwe bocht rechtsaf en volg deze weg 373 m1.25 km0:04
Ga linksaf en volg deze weg 2 m1.25 km0:04
Ga een scherpe bocht rechtsaf en volg deze weg 28 m1.28 km0:04
Ga een flauwe bocht linksaf en volg deze weg 120 m1.40 km0:04
Ga een flauwe bocht rechtsaf en volg deze weg 140 m1.53 km0:05
Ga een flauwe bocht linksaf en volg deze weg 137 m1.67 km0:05
Ga een flauwe bocht linksaf en volg deze weg 80 m1.75 km0:05
Ga een flauwe bocht linksaf en volg deze weg 18 m1.77 km0:05
Ga rechtsaf en volg deze weg 4 m1.77 km0:05
36
36 (Franse Kampweg, 1406NZ, Bussum, Noord-Holland, Nederland)3.07 km0:11
10
10 (Bantam 1, 1217XZ, Hilversum, Noord-Holland, Nederland)3.08 km0:11
11
11 (Corverslaan 20, 1217TN, Hilversum, Noord-Holland, Nederland)5.46 km0:20
12
12 (Vreelandseweg, 1216SN, Hilversum, Noord-Holland, Nederland)8.70 km0:33
26
26 ('s-Gravelandsevaartweg, 1231NB, Loosdrecht, Noord-Holland, Nederland)10.49 km0:40
7
7 (Horndijk, 1231NV, Loosdrecht, Noord-Holland, Nederland)13.45 km0:52
5
5 (Moleneind, 1241NK, Loosdrecht, Noord-Holland, Nederland)14.54 km0:56
4
4 (Boslaan 21, 3633VZ, Vreeland, Utrecht, Nederland)17.11 km1:07
20
20 (Breedstraat, 3633AX, Vreeland, Utrecht, Nederland)17.69 km1:09
2
2 (Vreelandseweg, 1394JS, Nederhorst den Berg, Noord-Holland, Nederland)19.79 km1:17
1
1 (Overmeerseweg, 1394BG, Nederhorst den Berg, Noord-Holland, Nederland)21.42 km1:24
39
39 (Googpad 15, 1394HA, Nederhorst den Berg, Noord-Holland, Nederland)23.85 km1:34
40
40 (Googpad, 1383HV, Weesp, Noord-Holland, Nederland)26.03 km1:42
46
46 (Gooilandseweg, 1383PN, Weesp, Noord-Holland, Nederland)27.61 km1:49
37
37 (Melkmeent, 1243HV, Hilversum, Noord-Holland, Nederland)32.09 km2:07
34
34 (Koningin Wilhelminalaan, 1412AR, Naarden, Noord-Holland, Nederland)35.03 km2:18
35
35 (Albrechtlaan, 1404AM, Bussum, Noord-Holland, Nederland)36.21 km2:23
Ga rechtsaf de Albrechtlaan op en volg deze weg 628 m36.84 km2:25
Veerstraat, 1404DM Bussum, Noord-Holland, Nederland36.84 km2:25
Blijf 58 m op Vlietlaan36.90 km2:25
Ga rechtsaf de Olmenlaan op en volg deze weg 240 m37.14 km2:26
Ga rechtsaf de Brinklaan op en volg deze weg 63 m37.20 km2:26
Ga rechtsaf de Veerplein op en volg deze weg 8 m37.21 km2:27
Veerplein, 1404EZ Bussum, Noord-Holland, Nederland37.21 km2:27
Blijf 8 m op Veerplein37.21 km2:27
Ga een scherpe bocht rechtsaf de Brinklaan op en volg deze weg 287 m37.50 km2:28
Ga rechtsaf en volg deze weg 85 m37.59 km2:28
Brinklaan, 1404GA Bussum, Noord-Holland, Nederland37.59 km2:28
Volg de weg 67 m37.65 km2:29
Ga rechtsaf de Kerkstraat op en volg deze weg 134 m37.79 km2:29
Ga rechtsaf de Kapelstraat op en volg deze weg 133 m37.92 km2:30
Ga linksaf de Sint Vitusstraat op en volg deze weg 36 m37.95 km2:30
Ga een scherpe bocht linksaf de Nieuwstraat op en volg deze weg 16 m37.97 km2:30
Ga rechtsaf de Cereslaan op en volg deze weg 633 m38.60 km2:32
Ga linksaf de Eendrachtpark op en volg deze weg 54 m38.66 km2:32
Ga rechtsaf de Eendrachtpark op en volg deze weg 65 m38.72 km2:32
Ga linksaf de Eendrachtpark op en volg deze weg 75 m38.79 km2:32
Ga rechtsaf de Doctor Abraham Kuyperlaan op en volg deze weg 154 m38.95 km2:33
Ga linksaf en volg deze weg 204 m39.15 km2:35
Ga linksaf en volg deze weg 18 m39.17 km2:35
Fort Werk IV39.17 km2:35
Volg de weg 18 m39.19 km2:35
Ga rechtsaf en volg deze weg 204 m39.39 km2:37
Ga linksaf de Doctor Abraham Kuyperlaan op en volg deze weg 174 m39.56 km2:38
Ga rechtsaf en volg deze weg 15 m39.58 km2:38
Ga een flauwe bocht rechtsaf en volg deze weg 179 m39.76 km2:39
Ga linksaf de Sint Janslaan op en volg deze weg 87 m39.84 km2:39
Profile Platje39.84 km2:39

Omschrijving

De Nieuwe Hollandse Waterlinie speelde een belangrijke rol in de Nederlandse geschiedenis als verdedigingslijn. De Nieuwe Hollandse Waterlinie werd in de achttiende eeuw aangelegd en verving de Hollandse Waterlinie, die dateert van het einde van de zeventiende eeuw. De nieuwe linie en strekte zich 85 kilometer lang uit vanaf een eiland in de Zuiderzee tot aan de Biesbosch. Tot de verdedigingslinie behoorden 46 forten en de vestingsteden Muiden, Weesp, Naarden, Gorinchem en Woudrichem. Door middel van een ingenieus systeem kon de hoogte van het water in bepaalde gebieden bij de waterlinie gereguleerd worden, zodat doorgang onmogelijk werd voor schepen en mannen te voet of te paard. Op de plekken waar inundatie niet mogelijk was, of waar wegen aangelegd waren, werden massieve forten gebouwd. Doordat deze forten werden ontwikkeld om optimaal de omgeving te kunnen verdedigen, zijn de meeste vestingwerken uniek. De bouw van de waterlinie werd in 1815 gepland en was pas in 1870 voltooid; de aanleg heeft dus enkele decennia geduurd! De waterlinie is ingezet tijdens de Frans-Duitse Oorlog en tijdens de Eerst een Tweede Wereldoorlog. Fort Werk IV is één van de verdedigende stellingen die deel uitmaakt van de Hollandse Waterlinie.Het werk werd gebouwd tussen 1868 en 1870. Het is het grootste en belangrijkste van een reeks van vijf werken die om Bussum heen liggen en kon 100 manschappen huisvesten. Het fort heeft drie gemetselde gebouwen: twee bomvrije en een portgene. Omdat het fort niet permanent bezet was, stond er ook een opzichtershuis. Deze oorspronkelijke woning werd in 1942 gesloopt, maar werd in 2003 herbouwd. Achter het fort staat een artillerieopslag, waar tegenwoordig workshops gegeven worden. Bij Profile Platje in Bussum ligt het begin- en eindpunt van de route. Voor je vertrekt, kun je je fiets nog even grondig laten controleren bij de fietsspecialist. Je kunt er onder andere je banden op laten pompen, de remmen af laten stellen, de ketting laten smeren of je verlichting laten repareren, zodat je ontspannen van je tocht kunt genieten. Neem je fietsvoordeelpas mee, want hiermee krijg je 10 euro korting op een onderhoudsbeurt of reparaties.

Speciaal voor je uitgekozen op deze route!

In de routes zijn smakelijk onderbrekingen aangegeven. Neem een kijkje, blijf even hangen en geniet van de omgeving en gastvrijheid bij deze afstaplocaties.

Profile de fietsspecialist

Bij fietsenwinkel Profile Platje in Bussum ben je altijd van harte welkom. Als je je fiets regelmatig laat onderhouden en beginnende gebreken tijdig worden verholpen, voorkom je dure reparaties en ...

Meer informatie
Andere routes die langs deze locatie komen:

Overnachten? Wij hebben tips voor je!

Wat is jouw ervaring?

Tijdens een dagje in de buitenlucht kom je soms de mooiste plekjes tegen. Heb jij een gezellig terrasje op deze route ontdekt met de lekkerste koffie ooit? Of heb je een plekje in de natuur gevonden waar je bijzondere planten of dieren kunt spotten? Deel al je tips, adviezen en ervaring met de andere route.nl fans. Klopt er iets niet aan de bewegwijzering van het Nederlandse netwerk? Meld het bij bordjeweg.nl of registreer om je ervaring te kunnen delen

Ook je ervaring delen? of registreer je voor een gratis account.

Foto's

Hieronder vind je alle foto's die bij deze route horen. Klik op de foto om een grotere versie te bekijken.

  • Molen de Ruiter
  • Hilversumse Bovenmeent
  • Stichts-Ankeveense molen Nederhorst den Berg
  • Molen Hollandia Ankeveen